ДРУЖКІВСЬКИЙ

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИЙ

КОЛЕДЖ
эмблема
 

Головна » 2018 » Вересень » 28 » Василю Олександровичу Сухомлинському виповнюється 100 років від дня народження
07:53
Василю Олександровичу Сухомлинському виповнюється 100 років від дня народження

28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім’ям Василя Олександровича Сухомлинського. Враховуючи його внесок у розвиток української та світової педагогічної науки і освіти, 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення ювілею В.О. Сухомлинського у 2018 році на рівні цієї світової організації.

Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» рік 2018-й оголошено роком Василя Сухомлинського.

Василь Олександрович Сухомлинський –

педагог, гуманіст, мислитель.

До 100 річчя від дня народження.

 

28 вересня видатному українському педагогу, дитячому письменнику, гуманісту і мислителю Василю Олександровичу Сухомлинському виповнюється 100 років від дня народження.

Вчитель, герой і поет

З серцем палаючим Данко,

Справжній палкий гуманіст

Щастя творив до останку.

Григорій Орел

 

На любові до дітей тримається світ. Цей постулат у всі часи був головним для всіх справжніх педагогів, серед яких і Василь Олександрович Сухомлинський. «Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей», - так писав він у книзі свого життя «Серце віддаю дітям».

В історії вітчизняної і світової педагогіки В. Сухомлинський цілком заслужено займає визначне місце як видатний педагог, гуманіст, мислитель і дитячий письменник. Будучи послідовником великих педагогів минулого, він створив власну, оригінальну систему навчання та виховання дітей – гуманістичну протидію офіційній авторитарній радянській педагогічній системі. Його ідеї ґрунтувалися на кращих здобутках вітчизняної педагогіки ХХ ст. Глибоко сприймаючи передові для того часу ідеї вітчизняних педагогів, він творчо їх розвинув і пішов значно далі.

Спадщина В. Сухомлинського надзвичайно багатогранна і прогресивна за своєю суттю і змістом. Його теоретико-методичні ідеї і досвід відзначаються високим рівнем гуманізму, демократизму, духовності. Вони спрямовані не лише на освіту дитини, а й на творчий, духовний розвиток особистості, чітке утвердження загальнолюдських цінностей у суспільстві, виховання всебічно розвинутої людини, відданого патріота України. В. Сухомлинський є автором багатьох монографій, статей, методичних посібників, в яких викладено новаторські погляди педагога на зміст, форми і методи навчання та виховання підростаючого покоління.

Педагогічний досвід В. Сухомлинського глибоко вивчається в багатьох країнах світу. Його твори видано 59-ма мовами, їх вивчають в педагогічних навчальних закладах Європи. Окремі статті й уривки друкуються у фахових журналах Польщі, Німеччини, Чехії, Румунії та інших країн. Його найвідоміша книга «Серце віддаю дітям» видавалася 55 разів 32-ма мовами. Ця праця, що стала символом гуманної педагогіки, вперше побачила світ у 1968 році в Німеччині. На батьківщині рукопис кочував з одного видавництва в інше і скрізь отримував негативні відгуки. Звертали увагу на те, приміром, що автор однобічно вирішує питання морального і естетичного виховання молодших школярів (в основному на матеріалі природи), що дітям слід більш докладно розповідати про поняття «класова боротьба». Після того, як книга з’явилася в Німеччині, автора викликали в партійні органи і оголосили догану, а вітчизняним видавцям наказано в короткі строки видати твір, який у 1973 році було удостоєно першої премії Педагогічного товариства УРСР та Державної премії УРСР (1974).

Пам'ять про В. Сухомлинського вшановано світовою педагогічною громадськістю. Створені і активно працюють Міжнародне товариство послідовників Сухомлинського (Німеччина, Марбур, 1990), Всекитайське товариство прихильників Сухомлинського (1998), Українська асоціація імені Василя Сухомлинського (1991), а у Павлиській середній школі, що носить його ім’я, працює педагогічно-меморіальний музей В. Сухомлинського.

Віддаючи багато сил і енергії вчительській роботі, В. Сухомлинський був також відомим громадським діячем, брав активну участь у численних науково-педагогічних конференціях і семінарах.

Не обійшло його і офіційне визнання: з 1957 року – В.О. Сухомлинський – заслужений вчитель УРСР, член – кореспондент Академії педагогічних наук Російської РФСР. У 1968 році йому присвоїли звання Героя Соціалістичної праці. Того ж року В.О. Сухомлинського було обрано членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.

На найвищий рівень своєї педагогічної творчості В. Сухомлинський піднявся у шістдесяті роки минулого століття. Саме тоді з особливою виразністю і силою виявився його яскравий і самобутній талант педагога-дослідника, педагога-публіциста. У ті роки він написав найкращі книги, статті, художні твори для дітей і юнацтва: «Павлиська середня школа», «Серце віддаю дітям», «Духовний світ школяра», «Сто порад учителеві», «Батьківська педагогіка».

Твори В. Сухомлинського особливо близькі нашому сучаснику своїм глибоким зв’язком з народними традиціями, з долею народу, якому віддав він усі свої духовні сили і помисли. Діяльність вченого спрямовувалась на те, щоб «життєдайне джерело – багатство рідної мови – було відкрите для дітей з перших кроків їхнього життя». У багатьох його працях знаходимо відповіді на актуальні питання: як навчити дитину сприймати, розуміти і гідно використовувати слово.

Віддаючи велику шану світлій пам’яті видатного педагога ХХ століття, слід зазначити що в його творчій спадщині відбився природний розум нашого народу, щирість і правдивість почуттів та самовіддана любов до дітей. А феноменальна працьовитість й дух нації дали людству неперевершений зразок того, як національне надбання стає здобутком загальної гуманістичної культури.

 

 

Підготувала: Н.Є. Ковальова – провідний бібліотекар ДЖКК

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 259 | Додав: Gosha747 | Рейтинг: 0.0/0
Субота, 15.08.2020, 12:56
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Календар

«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Посилання

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0